Άστον Βίλα - Λίβερπουλ 7-2, διασυρμός των πρωταθλητών

Έβρεξε γκολ στην Premier League

Έκπληξη μεγατόνων στην τέταρτη αγωνιστική της Premier League, η Άστον Βίλα συνέτριψε την πρωταθλήτρια Λίβερπουλ με σκορ 7-2
O TZAK ΓΚΡΕΪΛΙΣ ΤΗΣ ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ | ΦΩΤΟ: EPA/Peter Powell

Τέταρτη αγωνιστική της Premier League, και με τα μεγάλα σκορ να ανταγωνίζονται τις εκπλήξεις, η εμφατικότερη όλων ήρθε στο Villa Park, όπου η σπουδαία φέτος Άστον Βίλα διέσυρε τη Λίβερπουλ με το απίστευτο 7-2.

Με επίδειξη δύναμης και έχοντας «καθαρίσει» από το ημίχρονο, οι «χωριάτες» έφτασαν στο τελικό 7-2, δίνοντας συνέχεια στο αήττητο σερί τους στο εφετινό πρωτάθλημα (σ.σ. έχουν έναν αγώνα λιγότερο).

Μεγάλος πρωταγωνιστής των θριαμβευτών ο Γουάτκινς, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ (4΄, 23΄, 39΄).

Από ένα τέρμα σημείωσαν οι ΜακΓκιν, Μπάρκλεϊ, ενώ ο Γκρίλις έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με δύο γκολ σε διάστημα εννέα λεπτών (66΄, 75΄).

Από τη Λίβερπουλ ο Σαλάχ ήταν ο μοναδικός που βρήκε δίχτυα, ένα σε κάθε ημίχρονο (33΄, 60΄).

Νωρίτερα, η Τότεναμ συνέτριψε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Όλντ Τράφορντ με σκορ 1-6.