Άρης - Παναθηναϊκός: Οι πράσινοι νίκησαν μέσα στη Θεσσαλονίκη

Και έχουν παράπονα για αποφάσεις του διαιτητή Βρέσκα

Άρης - Παναθηναϊκός: Νίκη με 1-0 για τους πράσινους στη Θεσσαλονίκη
Άρης - Παναθηναϊκός: Νίκη με 1-0 για τους πράσινους στη Θεσσαλονίκη © EUROKINISSI/MOTIONTEAM

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον Άρη στη Θεσσαλονίκη για τα πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ και έχει παράπονα για τη διαιτησία.

Με μια κεφαλιά του Κολοβού (είχε και δοκάρι νωρίτερα) στο 75ο λεπτό ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Άρη με 1-0 μέσα στη Θεσσαλονίκη.

Αν κάτι χρήζει συζήτησης βέβαια είναι ο διαιτητής Βρέσκας. Ο ρέφερι στο 36' καταλόγισε ανύπαρκτο πέναλτι υπέρ του Άρη, σε μια μονομαχία του Γκάμα με τον Αλεξανδρόπουλο.

Πήγε και στο VAR να το δει, αλλά δεν άλλαξε άποψη, ενώ δίπλα του ο Γιώργος Δώνης τού έλεγε «δώστο κι αυτό το πέναλτι. Κάθε εβδομάδα έχουμε συνηθίσει». Τελικά το... έδωσε, αλλά ο πιτσιρικάς Ξενόπουλος απέκρουσε την εκτέλεση του Φετφατζίδη.

Δέκα λεπτά μετά, ο Βρέσκας έδωσε και άλλο πέναλτι, όταν ο Ξενόπουλος... απέκρουσε την μπάλα μπροστά από τον Ρόουζ. Οι παίκτες του «τριφυλλιού» διαμαρτυρήθηκαν, με τον διαιτητή να αλλάζει τελικά την απόφασή του, έχοντας συμβουλευτεί το VAR.