Ο ΠΑΟΚ νίκησε Ατρόμητο και… τεχνολογία

Με γκολ του Κρέσπο στις καθυστερήσεις πέρασε με 3-2 από το Περιστέρι

© INTIMEsports

Δυσκολεύτηκε αλλά πέρασε από το Περιστέρι ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας του Ατρομήτου με 3-2.

Έστω και με μεγάλη δυσκολία, ο ΠΑΟΚ έκανε τη δουλειά του, νίκησε με 3-2 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και έκανε το 3/3 στο πρωτάθλημα της Superleague. Η έναρξη του ματς προμήνυε άνετη επικράτηση για τους νταμπλούχους, αφού πολύ γρήγορα βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρη σε τέρματα των Άκπομ και Μάτος.

Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και εκμεταλλευόμενοι προβλήματα στην ανασταλτική λειτουργία των Θεσσαλονικιών, ισοφάρισαν με δύο γκολ του Βέλλιου. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο και φάνηκε πως θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Στο 87’ από φάουλ του Μίσιτς ο Βαρέλα με κεφαλιά βρήκε δίχτυα, όμως οι πανηγυρισμοί κράτησαν λίγο. Το VAR μάς έδειξε πως υπήρχε οφσάιντ στη φάση και έτσι το τέρμα ακυρώθηκε. Όμως, ο ΠΑΟΚ δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα. Στο 92ο λεπτό, σε μια πανομοιότυπη φάση και φάουλ του Μίσιτς από αριστερά, ο Κρέσπο με ανάποδη κεφαλιά έκανε το 2-3 και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, καθώς περίπτωση οφσάιντ δεν υπήρξε.