Παναθηναϊκός παντός καιρού! (video)

Νίκη με 2-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα, κόντρα σε ένα σωρό αντιξοότητες

ΠΑO – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | ΓΚΟΛ 2-1| 29/09/2018 | ΕΡΤ

Έστω και δύσκολα, ο Παναθηναϊκός την έκανε τη δουλειά του ξανά. Νίκησε με 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα, έκανε το 5/5 και συνεχίζει το απόλυτο νικών στη Σούπερ Λιγκ.

Η απειρία των περισσότερων παικτών του «τριφυλλιού» δοκιμάστηκε περισσότερο από ποτέ φέτος, με μια σειρά αλυσιδωτών γεγονότων. Καταρχάς στο ΟΑΚΑ έβρεχε καταρρακτωδώς και ο αγωνιστικός χώρος βάρυνε, κάτι που δεν ευνοεί την ομάδα που κάνει παιχνίδι, δηλαδή τους «πράσινους» στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Μοιραία, ο κόσμος δεν πήγε στο γήπεδο. Αντί για 20-25 χιλιάδες που θα βρίσκονται με νορμάλ καιρικές συνθήκες, ως το Μαρούσι ανέβηκαν 7-8 χιλιάδες άτομα. Σαν να μην έφταναν τα παραπάνω, ο ΠΑΟ βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Κριζμάν, ο οποίος μάλιστα έκανε επιθετικό φάουλ στον Διούδη.

ΠΑO – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | ΓΚΟΛ 0-1 | 29/09/2018 | ΕΡΤ

Όμως, ούτε τότε πτοήθηκαν τα «μωρά» του Γιώργου Δώνη, έχοντας βέβαια την τεράστια συμβολή των πιο έμπειρων παικτών. Πριν τελειώσει το ημίχρονο ο Χατζηγιοβάνης ισοφάρισε με κεφαλιά και στο δεύτερο ημίχρονο την ανατροπή ολοκλήρωσε ο Μακέντα, ο οποίος πέτυχε το πρώτο του γκολ με την πράσινη φανέλα.

ΠΑO – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | ΓΚΟΛ 1-1 | 29/09/2018 | ΕΡΤ