Ασταμάτητος ο Παναθηναϊκός, λυτρώθηκε ο Ολυμπιακός

Με 3/3 συνέχισαν οι “αιώνιοι” στη Σούπερ Λίγκα

PHOTOS: ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΛΛΙΑΡΑΣ & ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI

Τα παιδιά του Γιώργου Δώνη συνεχίζουν να εκπλήσσουν όλη την ποδοσφαιρική Ελλάδα. Ο Παναθηναϊκός νίκησε την ΑΕΛ μέσα στη Λάρισα με 3-1 και έφτασε τις τρεις νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές. Έτσι, όχι μόνο έσβησε γρήγορα την ποινή του -6, αλλά έκανε και βαθμολογικό σεφτέ. Ο Σουηδός δεξιός μπακ Ματίας Γιόχανσον, πέτυχε δύο γκολ για πρώτη φορά στην καριέρα του, ενώ σκόρερ χρίστηκε και ο Χατζηγιοβάννης.

Στο “Καραϊσκάκη”, ο Ολυμπιακός λυτρώθηκε στις καθυστερήσεις απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης. Ο Καμαρά με φανταστικό σουτ άνοιξε το σκορ, αλλά οι μέτριοι “ερυθρόλευκοι” ισοφαρίστηκαν από τον Τόνσο και κινδύνευσαν ακόμη και με ήττα. Όμως, στις καθυστερήσεις ο Νάτχο έκανε το 2-1 εν μέσω έξαλλων πανηγυρισμών.