Οριστικά εκτός Σούπερ Λίγκας η ΑΕΚ

Μετά την ήττα στο Περιστέρι

Στο Περιστέρι γράφτηκε ο τραγικός επίλογος για την ΑΕΚ, που ηττήθηκε στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος με 1-0 από τον Ατρόμητο και αποχαιρέτησε τη Σούπερ Λίγκα, για πρώτη φορά στα 89 χρόνια της ιστορίας της. Το ματς έγινε στο πλαίσιο της 30ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας και το γκολ πέτυχε ο Γιαννούλης στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Ατρόμητος κατέκτησε την 4η θέση στην κανονική περίοδο και θα συνεχίσει στα πλέι οφ. Τη χρονιά έσωσαν ο Αρης που πήρε λευκή ισσοπαλία στα Πηγάδια (Ξάνθη - Αρης 0-0), ο Πανθρακικός (Πανθρακικός - Κέρκυρα 2-1), η Βέροια παρά την ήττα της στο ΟΑΚΑ (Παναθηναϊκός - Βέροια 3-2) και ο Πλατανιάς (Πλατανιάς - Λεβαδειακός 2-0). Νίκη με ανατροπή για τον Αστέρα κόντρα στον ΟΦΗ (Αστέρας - ΟΦΗ 2-1). Ο Ολυμπιακός ξεκινάει τη φιέστα μετά τη δύσκολη νίκη επί του Πανιωνίου (Ολυμπιακός - Πανιώνιος 2-1). Με τέσσερις βαθμούς μπαίνει στα πλέι οφ ο ΠΑΟΚ που νίκησε τον ΠΑΣ (ΠΑΟΚ - ΠΑΣ 2-0), ενώ ακολουθούν με 2 ο Αστέρας και από 0 ΠΑΣ και Ατρόμητος.