Ο κατήφορος για Γιουνάιτεντ και Φαν Χάαλ συνεχίζεται

Τέταρτη στη σειρά ήττα, αυτή τη φορά από την Στόουκ στο «Μπριτάνια»

Η Στόουκ Σίτι μοίρασε δώρα νίκης στους οπαδούς της και γκολ στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ του Λουίς Φαν Χάαλ, ο οποίος πρέπει να έχει πειστεί ότι η θητεία του στον πάγκο των «Κόκκινων Διαβόλων» πλησιάζει στο τέλος της. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχασε με 0-2 μέσα στο «Μπριτάνια» της Στόουκ Σίτι με γκολ των Κρκιτς στο 19ο λεπτό και Αρναούτοβιτς στο 26ο. Ο Ολλανδός τεχνικός άφησε εκτός ενδεκάδας τον αρχηγό της Γιουνάιτεντ, Γουέιν Ρούνεϊ, κίνηση που ενόχλησε πολλούς και τώρα μετά τη νέα ήττα το μέλλον του Φαν Χάαλ προδιαγράφεται ζοφερό. «Χάσαμε το παιχνίδι στα πρώτα 45 λεπτά γιατί δεν τολμήσαμε να παίξουμε ποδόσφαιρο», είπε ο Ολλανδός τεχνικός μετά το τέλος της αναμέτρησης. Στο Twitter ο πρώην αμυντικός της Γιουνάιτεντ, Ρίο Φέρντιναντ, έγραψε: «Δεν μου κάνει καν έκπληξη. Και αυτό είναι που με πληγώνει περισσότερο με την Μαν Γιουν. Κουράγιο παιδιά».