Ο «τιμωρός» Ράμος έδωσε τέλος στα όνειρα της Νάπολι (video)

Ο αρχηγός της «βασίλισσας» με δύο κεφαλιές έφερε την ανατροπή στον αγώνα της Τρίτης

War Machine | Teaser [HD] | Netflix

Η Νάπολι προηγήθηκε 1-0 της «βασίλισσας» και φαινόταν να την έχει στριμώξει για τα καλά για περίπου μία ώρα, προσπαθώντας να ισοφαρίσει το 3-1 σε βάρος της του πρώτου αγώνα.

Ωστόσο, ο «τιμωρός» Σέρχιο Ράμος έκανε και πάλι την εμφάνισή του και στο 51ο λεπτό σηκώθηκε ψηλά στο κόρνερ που εκτελέστηκε από αριστερά και με καρφωτή κεφαλιά απάντησε στο γκολ του Μέρτενς από το πρώτο ημίχρονο (24΄), «παγώνοντας» έτσι το κοινό στο «Σαν Πάολο».

Ο αρχηγός της «βασίλισσας» όμως δε σταμάτησε μόνο εκεί. Έξι λεπτά αργότερα και πάλι από κόρνερ, έγραψε το 1-2 με κεφαλιά, κι αφού η μπάλα βρήκε ύστερα στο κεφάλι του Μέρτενς και η πορεία της αιφνιδίασε τον Ρέινα.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι παίκτες του Μαουρίτσιο Σάρι είχαν πολιορκήσει τους Ισπανούς και ειδικά στο πρώτο τέταρτο τους πίεσαν τόσο πολύ, ώστε στις περισσότερες φάσεις οι μαδριλένοι δε μπορούσαν να αλλάξουν δεύτερη πάσα.

Πηγή: In.gr