O Γιάννης τους πήρε αμπάριζα (video)

Με ηγετική εμφάνιση οδήγησε τους Μπακς σε ανατροπή και νίκη

EPA/CJ GUNTHER EPA/CJ GUNTHER

Εδώ που έχει φτάσει η σεζόν στο ΝΒΑ κάθε παιχνίδι μετράει και οι ήττες "απαγορεύονται" όσο οξύμωρο κι αν φαίνεται αυτό. Οι Μιλγουόκι Μπακς φιλοξένησαν τους Ντιτρόιτ Πίστονς τα ξημερώματα και ένα χαλαρό διάστημα στην τέταρτη περίοδο λίγο έλειψε να τους στερήσει τη νικη. Αν και γηπεδούχοι, ο Αντετοκούνμπο και οι συμπαίκτες του, βρέθηκαν 10 πόντους πίσω, αλλά τότε ο Γιάννης ανέλαβε δράση.

Παίρνοντας σερί επιθέσεις, οι αντίπαλοι τον σταματούσαν (όποτε μπορούσαν) μόνο με φάουλ. Ο Έλληνας σταρ εκτέλεσε 21 βολές, ευστοχώντας στις 14, και μετά από παράταση πανηγύρισε τη νίκη με 108-105.

Ο Αντετοκούνμπο σημείωσε 28 πόντους και έφτασε μια ανάσα από ένα τριπλ νταμπλ, καθώς κατέβασε 14 ριμπάουντ και είχε 9 ασίστ.