Νίκη-ανάσα για Παναθηναϊκό

Επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, με τον κόσμο να στηρίζει την προσπάθεια

Η πρώτη αντίδραση του Παναθηναϊκού μετά τα όσα κοσμογονικά συμβαίνουν στον σύλλογο, ήταν υγιής. Σε μια σχεδόν κατάμεστη Λεωφόρο, οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη νίκησαν με 2-0 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, φτάνοντας έτσι τους έξι βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Το ματς κρίθηκε από τα πρώτα λεπτά, όταν στο 10’ ο Χίλιεμαρκ άνοιξε το σκορ, με τη… βοήθεια του Μιχαήλ, ενώ δύο λεπτά μετά ο Μολίνς με φάουλ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Βέβαια, σε γενικές γραμμές οι «πράσινοι» δεν έθελξαν με την απόδοσή τους, αλλά πέτυχαν τους σημαντικότερους στόχους τους. Να πάρουν τη νίκη και παράλληλα να ξεσηκώσουν τον κόσμο. Το sold out μπορεί να μην έγινε, αλλά όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο στήριξαν εμπράκτως την ομάδα με συνθήματα όπως «εμείς θα σε κρατήσουμε Παναθηναϊκέ»…