«Γκέλα» για Ολυμπιακό, δύσκολα ο ΠΑΟΚ

Οι πρωταθλητές πέταξαν δύο βαθμούς με τον Αστέρα στο «Καραϊσκάκη»

LATO KLODIAN / EUROKINISSI

Θα περίμενε κανείς πως ο Ολυμπιακός θα ξεσπούσε στον Αστέρα Τρίπολης, μετά το πατατράκ της Τρίτης με τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας. Κάτι τέτοιο δεν έγινε ποτέ, αφού οι «ερυθρόλευκοι» μπορούν να θεωρούνται και τυχεροί που γλίτωσαν από ακόμη μια εντός έδρας ήττα.

Στο 94ο λεπτό, με αμφισβητούμενο πέναλτι ισοφάρισε ο Ολυμπιακός με τον Τζούρτζεβιτς, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο 54’ με πέναλτι του Μανιά.

Μετά το νέο κακό αποτέλεσμα και την ασορτί εμφάνιση, έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα εξελιχθεί το μέλλον του προπονητή Μπέσνικ Χάσι.

Νωρίτερα, ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε πολύ, αλλά στο τέλος νίκησε με 1-0 τον Παναιτωλικό στην Τούμπα. Σκόρερ ήταν ο Πρίγιοβιτς στο 75ο λεπτό, σε μια βραδιά που ο Αντελίνο Βιεϊρίνια έκανε το (δεύτερο) ντεμπούτο του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, μπαίνοντας αλλαγή στο τελευταίο ημίωρο.

Οι Θεσσαλονικείς δεν έθελξαν ούτε τώρα με την απόδοσή τους, θέλουν πολλή δουλειά για να γίνουν ομάδα, όμως το σημαντικό γι’ αυτούς είναι πως μπόρεσαν να μην κάνουν νέα «γκέλα».