Από τον παράδεισο στην κόλαση ο Παναθηναϊκός (video)

Ο διαφαινόμενος θρίαμβος επί της Μπιλμπάο έγινε «εφιάλτης» μέσα σε επτά λεπτά

Panathinaikos vs Athletic Bilbao 2-3 Highlights |Παναθηναικός - Αθλέτικ Μπιλμπάο{17/8/2017}

Από τις τέσσερις ομάδες μας που συνεχίζουν στην Ευρώπη, από τον Παναθηναϊκό υπήρχαν οι λιγότερες απαιτήσεις. Όχι μόνο γιατί το μπάτζετ του είναι σαφώς μικρότερο από τους υπόλοιπους, αλλά και διότι αντίπαλος ήταν η δυνατή Αθλέτικ Μπιλμπάο.

Κόντρα στις προβλέψεις, οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη κυριάρχησαν για 60 λεπτά, πήραν προβάδισμα με 2-0, αλλά δεν άντεξαν το… βάρος της επιτυχίας, προδόθηκαν από την κούραση και την απειρία τους, με τους Βάσκους να σκοράρουν τρεις φορές σε επτά λεπτά και να παίρνουν τη νίκη με 3-2.

Έτσι, πήγαν… χαμένα τα όμορφα γκολ των Λουντ, Καμπέσας, αλλά και ο ενθουσιασμός των φίλων του «τριφυλλιού» που έβλεπαν την ομάδα τους να έχει στριμώξει μία εκ των κορυφαίων του ισπανικού πρωταθλήματος.